Valamikor 1992 táján hallottuk először ezt a szót: cserkész Baricz Lajos pap bácsitól, és Szántó (Szabó) Edittől. Akkor még nem tudtuk, mit jelent, mivel jár, de úgy határoztunk mi is kipróbáljuk. Az elején csak hétvégi foglalkozások voltak, találkoztunk, különböző játékokat tanultunk, játszottunk, varrtunk, kötöttünk, rajzoltunk, gesztenye-bábukat készítettünk, kirándultunk. Aztán később következtek a történelem leckék, elsősegélynyújtás alapismeretei, cserkész-történelem, törvények, szabályok... és mindez hozzásegített egy másfajta világlátáshoz, másfajta célokat tűztünk ki magunk elé, mint velünk egykorú nem cserkész társaink.
És 1995-ben hivatalosan is megszületett a 21. számú gróf Petki Dávid cserkészcsapat, 1995. március 25-én 38-an fogadalmat tettünk a katolikus templomba. Kezdetben 4 őrs működött Akela, Bagoly, Sas, Szamár. Csapatvezetőnk Simon Imre volt, csapatvezető helyettes Kovács Zsolt.
A tanulás folytatódott, és mi a törvényeink szerint éltünk: segítettünk embereknek, gyakorlatba ültettük a tanultakat, hasznossá tettük magunkat, ahol szükség volt ránk, kimentünk a természetbe, papírt, vasat, üveget gyűjtöttünk, az árából kifestettük a cserkésztermet, betegeket látogattunk karácsonykor... de a cserkészet nem csak ennyiből áll!
Már az első évekbe megszerveztük a maros körzeti cserkésznapot, a cserkészkarácsonyt, részt vettünk az RMCSSZ 5. éves ünnepségén.
Ezenkívül 2001-ig minden évbe megszerveztük a nyári nagytábort:
1999 és 2000-ben csapatunk 4 tagja elvégezte Bakonynánán az őrsvezető képző tábort, majd néhány évvel később, 2004-ben 1 cserkész elvégezte a segédtisztvezető képzőt majd utána a cserkésztiszt vezető képzőt, majd 2006-ban Szabó Ildikó sikeresen teljesített a Románia Magyar Cserkészszövetség által szervezett Forrás Őrsvezető vezetőképzőn és képesítést kapott.
2004. januárjában a csapat vezetését átvette Molnár Szilárd, csapatvezető helyettes Szabó Zoltán lett.
Csapattáboraink 2004 óta:
Állandó résztvevői vagyunk a cserkészszövetség által szervezett rendezvényeknek. Második alkalommal vettünk részt a Szamosújváron megszervezett Országos Rovásírás Versenyen, ahol az idén (2007) csapatunk egy tagja első helyezést ért el a cserkész 1 korosztályba (5-6 osztály) és sikeresen képviselte nemcsak a csapatunkat, hanem a cserkészszövetséget is a Kárpátmendencei Rovásírás versenyen, melyet Magyarországon szerveznek meg. Itt a 3. helyezést kapta. Ezenkívül Szamosújváron egy csoportunk 3-ik helyezett lett.
Részt vettünk a Marosvásárhelyen megszervezett Országos Cserkész Sport napokon is, ahonnan több alkalommal hoztuk el az első díjat.
De nemcsak részt veszünk különböző szövetségi rendezvényeken, hanem rendezvényeket is szervezünk. 2004-ben szerveztük meg első alkalommal a „Dalos Pacsirta” Országos Cserkész Dalversenyt. Itt népdal és cserkészdal, valamint ifjúsági-vallásos énekek kategóriába versenyezhetnek a cserkészek.
Ugyancsak csapatunk teljesítménye a 2006-ban kiadott Cserkész szívvel élni.... 20 cserkészdalt tartalmazó cd, amely a Romániai Magyar Cserkészszövetség első ilyen jellegű felvétele, valamint az idén kiadott Szállj dalom szállj.... ifjúsági-vallásos ének gyűjtemény is újdonságnak és sikernek számít cserkészeink körében.
2008-ban fő szervezői voltunk a Maros - Küküllői Főesperességek fiataljainak lelki találkozójának, melyet a Marosszentgyörgyi Római Katolikus Plébánián szerveztünk, illetve bekapcsolódtunk a Szentgyörgy napok szervezésébe.
Tagok száma: 56
Nincsenek Rajok.Tagok száma: 1
Tagok száma: 2
1995. március 25.
1995 nyara, Csáfordjánosfa
1995, Gyergyószárhegy